| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Zespoły Drukuj Email
czwartek, 10 sierpnia 2017 09:50

 

Zespół Ludowy „Dąbrowiacy” z Rusinowa , który istnieje od 1995 roku. Początkowo prezentował folklor kaszubski. Od października 2009r. zespół zmienił instruktora i swój charakter. Opiekunem i kierownikiem zespołu została pani Marianna Balcerek, pochodząca z Rusinowa. W zespole oprócz funkcji kierownika jednocześnie jest aktywnym członkiem - gra i śpiewa. Pod nowym kierownictwem i w nowej aranżacji zespół ma w swoim repertuarze piosenki z różnych regionów Polski. Obecnie zespół liczy 17 osób. Bierze udział w konkursach i przeglądach zespołów folklorystycznych. DĄBROWIACY mają na koncie wiele osiągnięć i sukcesów. DĄBROWIACY są także współorganizatorami lokalnego wydarzenia kulturalnego pn. Rusinowskie Lato z Folklorem.

Dabrowiacy1  Dabrowiacy2

 

Zespół Ludowy „Barwinok” z Rusinowa, który działalność swą rozpoczął w 2011r. Reprezentuje folklor ukraiński i łemkowski. Założycielem oraz kierownikiem zespołu jest Pani Marianna Balcerek. Zespół liczy 11 członków. Bierze udział w wielu festiwalach i przeglądach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

1 Zespół Pieśni i Tańca Barwinok z Rusinowa 

 

Chór „Kantata” ze Smardzka, który istnieje od 2009r.Jego założycielką jest Pani Alicja Grochala. W skład chóru wchodzi 15 mieszkańców z miejscowości Smardzko. Repertuar grupy to pieśni religijne i tradycyjne. Zespół bierze udział w konkursach i przeglądach, na których otrzymuje wyróżnienia.

 Chór Chór -Kantata- ze Smardzka

 

Zespół Dziecięcy „Jagody” w skład , którego wchodzą dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Bierzwnicy. Opiekunem grupy jest Pani Aleksandra Graczyk. Zespół wykonuje pieśni i tańce tradycyjne i współczesne. Jest nagradzany na każdym festiwalu, przeglądzie i konkursie w jakim bierze udział.

 Zespół -Jagody Zespół Dziecięcy -Jagody- z Bierzwnicy