| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Turniej Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin Drukuj Email
wtorek, 15 lipca 2014 08:12

 

Szabla Wójta 2014W sobotę, 12 lipca br., w godzinach popołudniowych, w Smardzku zmagały się ze sobą drużyny sołeckie w ramach "Turnieju Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin". W szrankach stanęło 10 sołectw: Bierzwnica, Cieszeniewo, Cieszyno, Kluczkowo, Krosino, Lekowo, Oparzno, Rusinowo, Smardzko i Stary Przybysław.

Kilkuosobowe drużyny rywalizowały, pod bacznym okiem komisji turniejowej, w różnych konkurencjach: „rzut do celu" , „skakanka" , „zagadka", „martwy ciąg - bój", najlepszy produkt lokalny, itp. Licznie zgromadzeni widzowie kibicowali zawodnikom, podziwiali wystawne, kolorowo udekorowane rękodziełem stoiska sołectw, próbowali wiejskich potraw. Dla dzieci przygotowano dużo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, prowadzone przez konferansjera konkursy z nagrodami. Wszystkim zapewniono posiłek. Do wyboru był żurek, bigos, kiełbasa i kaszanka z grilla. Rozdawano pamiątkowe gadżety – breloki i smyczki na klucze.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów wyłoniono laureatów Turnieju. Wygrana zależała w dużej mierze od dobrego przygotowania się drużyn do wszystkich konkurencji. Poziom Turnieju był wysoki a zmagania sołectw z czołowych miejsc – bardzo wyrównane. Ostatecznie I miejsce zajęło Lekowo zdobywając trofeum – Szablę Wójta. Na II miejscu uplasowało się Cieszyno a III lokata przypadła dla Kluczkowa. Najlepsi odebrali zasłużone gratulacje, nagrody i dyplomy z rąk Zdzisława Pawelca Wójta Gminy Świdwin. Zwycięzcy przysługuje przywilej organizacji kolejnego Turnieju, więc za rok wszyscy spotkamy się w Lekowie. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej - działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów w ramach operacji Organizacja wydarzenia kulturalno-rekreacyjnego pn. "Turniej Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin" w miejscowości Smardzko.

 

loga poziome ze sloganem