| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Kampania społeczna Czas Na Rodzinę na półmetku Drukuj Email
środa, 04 czerwca 2014 10:51

 

czas na rodzinę 4W maju wystartowała kampania społeczna przygotowana przez członków Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin. Czas Na Rodzinę to cykl spotkań, imprez i akcji, mających na celu promocję wartości, jakie niesie ze sobą rodzina. Po ubiegłorocznej odsłonie, poświęconej problemowi przemocy, motywem przewodnim bieżącej edycji jest znaczenie zabawy dla budowania pozytywnych relacji między członkami rodziny oraz dla prawidłowego rozwoju dziecka. W maju byliśmy m.in. w Bierzwnicy, gdzie przygotowaliśmy Gminną Familiadę, towarzyszącą obchodom Powiatowego Dnia Strażaka. Na dzieci i rodziców czekały liczne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, kącik gier, zgadywanki i zagadki, zabawy z chustą Klanzy i drobny poczęstunek. 26 maja zorganizowaliśmy kolejne spotkanie Klubu Mam w Krosinie, podczas którego panie mogły na chwilę odpocząć od domowych obowiązków, codziennych trosk i zajęć. Dodatkowo, w Środowiskowym Domu Samopomocy w Klępczewie odbyła się Rodzinna Majówka Integracyjna, w której oprócz podopiecznych placówki, wzięli udział m.in. zaproszeni goście z ŚDS w Świdwinie, uczniowie ZS w Lekowie i mieszkańcy Klępczewa. Dla najmłodszych uczestników żandarmeria przygotowała specjalny pokaz, a nieco starsi wzięli udział w konkursach i zabawach ruchowych. Kampania będzie kontynuowana w czerwcu. W świetlicy wiejskiej w Lekowie odbędzie się warsztat dla młodzieży Jak rozmawiać ze starymi, 7 czerwca przy ZS w Lekowie zorganizujemy Festyn Rodzinny, a 13 czerwca w Bierzwnicy, Klępczewie, Krosinie, Lekowie i Oparznie spotkamy się z mieszkańcami podczas Święta Dobrych Rad. Ponadto planujemy utworzenie Magazynu Pomocy Rodzinie oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Mama, Tata i ja!. Więcej informacji na naszym facebooku: www.facebook.com/swidwin.partnerstwo.

Jędrzej Szynkowski