| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Wieści z przedszkola w Kluczkowie Drukuj Email
czwartek, 15 maja 2014 12:12

przedszkole w Kluczkowie 2WIOSNA W REPUBLICE MALUCHA
W marcu wraz z nadejściem wiosny, nowej pory roku, w naszym przedszkolu odbyło się huczne pożegnanie zimy. Przedszkolaki z pomocą rodziców zrobiły wielką eko-marzannę.
Nasza uroczystość jednak trwała dalej, bo wspólnie z dziećmi wybraliśmy się na wiosenny spacer. Zwiedzając okolice ozdobiliśmy drzewo pięknymi, kolorowymi „kwiatami", którymi były nasze balony, by uczcić nadejście upragnionej wiosny. Pełni wrażeń po ciężkiej pracy powróciliśmy do przedszkola.

KULINARNE PONIEDZIAŁKI
W każdym miesiącu, wybieramy taki dzień, który jest poniedziałkiem i wtedy przygotowujemy wraz z dziećmi pyszne potrawy. Głównymi kucharzami w naszym magicznym dniu są chętni rodzice angażujący się na rzecz przedszkola. Dzieci zamieniają się w pomocników, dzielą pracą, którą należy wykonać. W mgnieniu oka powstają wybrane dania. Po trudach wspólnej pracy wszyscy zasiadamy do stołu i konsumujemy. W ubiegłym miesiącu mieliśmy przyjemność gościć mamę Dawida, która nauczyła nas robić ptasie mleczko oraz owocowe drzewo. Dzieci były zachwycone i już nie mogą doczekać się kolejnego kulinarnego poniedziałku.

Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
„Republika Malucha" w Kluczkowie