| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

YOU CAN DANCE DLA SENIORÓW - Kurs tańca towarzyskiego Drukuj Email
wtorek, 17 grudnia 2013 10:38

altTo tytuł projektu realizowany przez Lokalną Grupę Działania –„Powiatu Świdwińskiego” w okresie od lipca do grudnia 2013r.  W ramach projektu 120 seniorów z Powiatu Świdwińskiego uczestniczyło w kursie tańca towarzyskiego pod okiem profesjonalisty p. Katarzyny Radomskiej-  Szkoła Tańca Towarzyskiego „Iskra” ze Świdwina.

W ramach projektu zostało utworzonych sześć grup w miejscowościach: Łęgi (GM. Połczyn-Zdrój), Sławoborze, Lekowo i Klępczewo (Gm. Świdwin) i miasto Świdwin. Zajęcia odbywały się regularnie co tydzień dla każdej grupy przez okres  4 miesięcy od sierpnia do listopada 2013r.  Zajęcia taneczne zakończyły się eliminacjami na świdwińskim zamku, a zwycięscy otrzymali nagrody.

W niedzielę 08.12.2013r. seniorzy prężną grupą ruszyli do Szczecina na GRAND PRIX POLSKI - ogólnopolskie mistrzostwa tańca towarzyskiego, gdzie mieli świetną okazję zapoznać się z profesjonalnymi krokami tanecznymi.

Celem projektu była poprawa jakości życia i poziomu osób starszych poprzez stworzenie warunków dla rozwoju ofert edukacyjno - kulturalnych.

Projekt został  współfinansowany ze środków w ramach   Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.                       

 

Koordynator Projektu Agnieszka Brodowska 

 

 

alt alt