| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Otwarcie Zbioru Literatury Niemieckojęzycznej pod patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 12:13

altDnia 29.10.2013r. o godz. 10:00 nastąpi oficjalne otwarcie Zbioru Literatury Niemieckojęzycznej pod Patronatem Konsulatu Generalnego Niemiec w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece im. Jana Śpiewka w Świdwinie.
Do użytku publicznego mieszkańców miasta Świdwin, powiatu, gmin z terenu Powiatu Świdwińskiego oraz osób odwiedzających miasto zostanie oddany zbiór literatury w języku niemieckim (m.in. leksykony, powieści, literatura popularnonaukowa, literatura dla dzieci).
Organizatorem przedsięwzięcia jest Burmistrz Miasta Świdwin Jan Owsiak, Wójt Gminy Świdwin Zdzisław Pawelec, Dyrektor Świdwińskiego Ośrodka Kultury Zamek Bolesław Kurek oraz autorzy projektu Barbara Kirchhainer, Karina Karwowska i Thomas Simon.
W realizację projektu jest zaangażowanych wiele osób z terenu miasta Świdwin, Gminy Świdwin, Gminy Sanitz oraz instytucje reprezentujące kraje niemieckojęzyczne.