| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Aktywne lato w naszej wsi-Baw się i ucz z nami Drukuj Email
czwartek, 03 października 2013 11:10

alt„Aktywne lato w naszej wsi - Baw się i ucz z nami” pod tym hasłem we wsi Cieszeniewo w okresie wakacyjnym i na początku roku szkolnego, młodzi mieszkańcy wsi uczestniczyli w programie finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich.
Zajęcia odbywały się od 15 lipca do 30 września i obejmowały łącznie 30 godzin warsztatów tanecznych, teatralnych, plastycznych, kulinarnych i wycieczkę rowerową.
Dzieci rozpoczęły wakacje piknikiem na boisku sportowym, gdzie uczestniczyły w warsztatach tanecznych oraz zabawach i konkursach. Dzieci w wieku od 4 do 14 lat wzbogaciły swoje umiejętności w tańcach latynoskich, hip-hopie, a na zajęciach plastycznych wszyscy uczyły się jak można wykorzystać surowce wtórne tworząc z nich artystyczne prace. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do gospodarstwa ekologicznego Państwa Marii i Antoniego Giluk. Zaproszeni młodzi goście mogli poznać tajniki pieczenia chleba oraz własnoręcznie pod bacznym okiem Pani Marysi, przygotować i upiec chleb, przyrządzać przetwory i napoje na bazie warzyw i owoców z własnego ogrodu. Na terenie gospodarstwa dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i konkursach, tworzyły zabawki ekologiczne. Wieczorem wszyscy zasiedli do wspólnego biesiadowania przy ognisku z kiełbaskami. Podczas warsztatów można było odkryć wiele talentów tanecznych i plastycznych. Na ostatnim spotkaniu rodzice mogli podziwiać swoje pociechy podczas występu artystycznego.
We wszystkich spotkaniach uczestniczyli Państwo Giluk, którzy byli sponsorami nagród i poczęstunku. Lato we wsi Cieszeniewo upłynęło pod znakiem zabawy, tańca, teatru i nauki związanej z promocją walorów naszej wsi. Pani Marcelina Bujak opiekun świetlicy wiejskiej, pomagała we wszelkich przygotowaniach do zajęć. Zajęcia prowadziła instruktor aktor scen muzycznych Pani Barbara Kolasińska.

 

Barbara Kolasińska