| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Koncert muzyki kameralnej i organowej w Lekowie Drukuj Email
piątek, 27 września 2013 09:42

We wrześniu w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Lekowie miało miejsce ciekawe wydarzenie kulturalne - koncert muzyki organowej i kameralnej.

Wydarzenia muzyczne w Lekowie stają się tradycją. Raz w roku w sezonie letnim można posłuchać muzyki klasycznej w niecodziennych i nowatorskich odsłonach. Tegoroczny koncert był czwartym z kolei. Swój talent publiczności zaprezentowali P. Ulrike Sinapius (flet), znany polskim muzyk P. Bogdan Narloch (organy) oraz P. Justyna Tukajska (wiolonczela).

W niezwykły świat muzyki wprowadził publiczność Bogdan Narloch, który otworzył koncert Toccatą i fugą d-moll J. S. Bacha. Podczas koncertu można było  usłyszeć niesztampowe wykonanie „Wiosny” i ”Zimy” Vivaldiego w transkrypcji na organy. Artyści wykonali wspólnie także "Greensleeves" (angielską pieśń miłosną z 17. wieku) oraz trzy części z Suity h-moll J.S.Bacha: Polonaise, Menuet i Badinerie.  

Dzięki Państwu Sinapius oraz zaangażowaniu Ks. Grzegorza Marquardta muzyka w Lekowie od kilku lat rozbrzmiewa na nowo powstałych organach kościelnych.

Po koncercie padło wiele słów uznania i podziwu dla koncertujących po całym świecie muzyków, którzy zaszczycili swoją obecnością także Lekowo.

 

Karina Karwowska

 

 

alt