| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Szabla dla Smardzka Drukuj Email
wtorek, 30 lipca 2013 13:31

Wójt wręcza nagrodę zwycięskiej drużynie SmardzkaW sobotę, 6 lipca br., miejscowość Rogalino była świadkiem zmagań drużyn sołeckich w ramach cyklicznego wydarzenia pn. "Turniej Sołectw o Szablę Wójta Gminy Świdwin". W szrankach stanęło 9 sołectw: Berkanowo, Bierzwnica, Cieszeniewo, Cieszyno, Lekowo, Rogalino, Rusinowo, Smardzko i Przybysław. Drużyny sołeckie rywalizowały m.in. w konkurencjach: „bieg kelnera", „quiz o gminie Świdwin", „przyczep ogon osiołkowi", „balony z wodą", najładniejsze stoisko. Uwagę przyciągały bogate stoiska sołectw, uginające się pod ciężarem wyrobów rękodzielniczych, wiejskich potraw i swojskich nalewek. Wygrana zależała w dużej mierze od dobrego przygotowania się poszczególnych drużyn. Po „ciężkich" bojach - trofeum – Szabla Wójta trafiła do rąk mieszkańców sołectwa Smardzko. II miejsce zajęła drużyna z Berkanowa a III – sołectwo Cieszyno. Najlepsi odebrali zasłużone gratulacje i nagrody. W Turnieju brali udział uczestnicy projektu dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wszystkie sołectwa biorące udział w Turnieju otrzymały gofrownice, które zasponsorował GOPS. Za rok spotkamy się w Smardzku!

 

Emilia Wiszniewska, fot. Agnieszka Brodowska