| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

„Dbam o siebie i badam się regularnie” Drukuj Email
poniedziałek, 13 maja 2013 09:45

altW dniu 10 maja 2013r. w Punkcie Pobrań Laboratorium „Diagnostyka" Medyczne Centrum Laboratoryjne w Świdwinie dla 15 członkiń stowarzyszenia „Amazonka" została pobrana krew celem ustalenia poziomu selenu w organizmie. Krew została pobrana przez pielęgniarkę p. Adrianę Jędras z firmy Read – Gene ze Szczecina. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań w Szczecinie zostanie wydana dla 15 członkiń stowarzyszenia szczegółowa interpretacja wyników badania. Badania pozwolą na szybkie wykrycie niedoboru selenu w organizmie, a tym samym pozwolą ustalić odpowiednią dawkę preparatu SEL- BRCA 1.

 

Świdwińskie amazonki dziękują Wójtowi Gminy Sławoborze p. Marcinowi Książek za zainteresowanie problemami stowarzyszenia . Szczególne podziękowania kierujemy również dla pana Romualda Długosza kierownika Laboratorium „Diagnostyka" za bezpłatne udostępnienie pomieszczenia.

 

Zadanie publiczne pt: „Dbam o siebie i badam się regularnie" zrealizowane zostało na podstawie umowy nr 2/2013 z dnia 24.04.2013 z Urzędem Gminy Sławoborze.

 

Tekst i zdjęcia Aneta Ogińska