| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Rozwój przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2023 14:10
herb maly
W 2023 roku Stowarzyszenie Pactum realizuje na zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego projekt „Rozwój przedsiębiorczości na Pomorzu Zachodnim”.

Celem realizacji zadania jest wspomaganie rozwoju gospodarczego i rozwoju przedsiębiorczości w Województwie Zachodniopomorskim w 2023 roku Powyższy cel zostanie zrealizowany poprzez:
1) promocję przedsiębiorczości w Województwie Zachodniopomorskim,
2) dostarczenie mieszkańcom Województwa Zachodniopomorskiego niezbędnej wiedzy z zakresu zasad funkcjonowania poszczególnych podmiotów obrotu gospodarczego, obowiązków związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej, a także zawiązywaniem poszczególnych podmiotów gospodarczych (np. spółek),
3) udzielanie wsparcia przyszłym przedsiębiorcom w postaci doradztwa co do wymagań formalnych zakładanej działalności (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki itd.), a także zasad wypełniania niezbędnej dokumentacji związanej z rozpoczęciem wszystkich typów działalności gospodarczej/spółek.
Przedstawiamy Państwu publikację pod nazwą „Informator przedsiębiorcy”. Publikacja została sporządzona w oparciu o Ustawę z dnia 6 marca 2018 r. Prawo Przedsiębiorców (Dz.U. 2023 poz. 221 ze zm.), Ustawę z dnia 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (Dz.U.2022 poz. 541 ze zm.), Ustawę z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz.U. 2022 poz. 1467 ze zm.), Ustawę z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U.2022 poz. 1360 ze zm.) i inne akty prawne i porusza tematykę m.in. ogólnej charakterystyki poszczególnych form prowadzonej działalności (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółki osobowe, kapitałowe), dokumentacji związanej z rozpoczęciem prowadzenia działalności (umowy, statuty, wnioski, uchwały), praw i obowiązków przedsiębiorców (organy, reprezentacja, prawa i obowiązki wspólników, odpowiedzialność za zobowiązania).
W związku z tym zachęcamy do umieszczenia informacji na stronie internetowej Urzędu.
Przesyłamy informator w dwóch wersjach, w tym w wersji z czcionką powiększoną dla zapewnienia odbioru osobom ze szczególnymi potrzebami.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego na rok 2023.

#StowarzyszeniePactum
#PomorzeZachodnie
#RokPrzedsiębiorczościNaPomorzuZachodnim