| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Młodzieżowa Rada Gminy Świdwin Drukuj Email
środa, 20 września 2023 11:37

1

W dniu 15 grudnia 2022 r. podczas 68. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono 19 września Dniem Młodzieżowych Rad i Sejmików przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego.

W tym szczególnym dniu w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Świdwin i Urzędu Gminy Świdwin odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Świdwin. W obradach uczestniczyli: Pan Tomasz Waszczyk- Zastępca Wójta Gminy Świdwin, Pan Sebastian Basiejko- Sekretarz Gminy, Pani Renata Kamińska- Skarbnik Gminy, Pani Anna Olejniczak- Przewodnicząca Rady Gminy Świdwin, Pani Róża Tabaszewska- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Oparznie, a także Opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Kinga Kwiatkowska oraz opiekunowie ze szkół.

Podczas sesji Młodzieżowi Radni ustalili plan pracy i uczestnictwa Rady w życiu gminy w 2023 roku, a także powołali komisje problemowe. Zastępca Wójta Gminy Pan Tomasz Waszczyk złożył Młodym Radnym życzenia wspaniałych pomysłów i inicjatyw, a także sukcesu w ich realizacji.