| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Poprawa infrastruktury drogowej Drukuj Email
poniedziałek, 28 sierpnia 2023 08:17

ład

Gmina Świdwin realizuje inwestycję pn. „Poprawa infrastruktury drogowej poprzez przebudowę dróg w miejscowościach: Stary Przybysław, Cieszeniewo, Kluczkowo, Bierzwnica, Bystrzyna, Berkanowo.” , która w 95 % finansowana jest z Rządowego Programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie 10 819,54 km dróg gminnych oraz na przebudowywanych drogach zostanie postawionych 100 lamp zasilanych energią słoneczną. Całość zamierzenia budowlanego opiewa na kwotę 11 413 196,00 PLN,. Gmina Świdwin nie uzyskała jeszcze tak wysokiego dofinansowania na roboty budowlane i jest to największa inwestycja w historii działalności gminy. Przeprowadzenie tak kompleksowej inwestycji w znacznym stopniu poprawi jakość życia mieszkańców Gminy Świdwin. Gmina Świdwin staje się nowoczesna gminą dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Polski Ład. Wykonawcą inwestycji jest miejscowa firma Krampe-Redło Sp. z o.o.