| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Baltic Business Forum Drukuj Email
poniedziałek, 15 maja 2023 12:08

15. BBF FULL HD

W dniach 15-17 maja 2023 roku pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, odbędzie się 15. Baltic Business Forum „Energia dla odbudowy Ukrainy”. Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia dotyczące odbudowy Ukrainy, bezpieczeństwa regionalnego
i energetycznego, rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz europejskiej i NATO-owskiej perspektyw Ukrainy.

Solidarność, braterstwo, Unia Europejska, Polska, Region ABC / Trójmorze, samorządność, banki i ubezpieczenia - to słowa klucze 15. Baltic Business Forum. W tej wyjątkowo trudnej sytuacji organizatorzy Forum wnoszą pod debatę zagadnienia istotne, mające duży wpływ na bezpieczeństwo i stabilny rozwój gospodarczy Europy. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są: Polsko - Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG), (PUIG), Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód ENEIA (ENEIA), zaś współorganizatorami: Urząd Miasta Świnoujścia i Pomorze Zachodnie.

Od piętnastu lat przedsiębiorcy, politycy, samorządowcy, eksperci gospodarczy
i decydenci biznesu oraz administracji prezesi przyjadą do Świnoujścia, aby przez kilka dni rozmawiać o przyszłości Polski, Ukrainy, naszego regionu i europejskiej gospodarki. Do grona uczestników 15 edycji Baltic Business Forum dołączą m. in.:  Aleksander Kwaśniewski, prof. Marek Belka, gen. Mieczysław Bieniek, Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, były premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman,  szef UkraineInvest Sergyi Tsivkach, Jan Piekło, Rafał Dutkiewicz, Józef Wancer, Krystyna Danilecka-Wojewódzka, Jakub Karnowski oraz Jacek Szugajew.