| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj Email
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 08:00

IMG 3244

19 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Oparznie odbył się Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół z Oparzna, Bierzwnicy i Lekowa. Pierwszym etapem konkursu był test pisemny dotyczący przepisów i znaków drogowych, drugi etap polegał na przejechaniu rowerem wyznaczonej trasy, co wymagało nie lada zręczności i umiejętności.

Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach:

Grupa starsza drużynowo – I miejsce Oparzno, II miejsce Lekowo, III miejsce Bierzwnica

Grupa młodsza drużynowo – I miejsce Lekowo, II miejsce Bierzwnica

Rywalizacja indywidualna w grupie starszej:

I miejsce – Maciej Panasz (SP Oparzno)

II miejsce – Gracjan Urbaniak (SP Oparzno)

III miejsce – Kryspin Urbaniak (SP Oparzno)

Rywalizacja indywidualna w grupie młodszej:

I miejsce – Oskar Goska (SP Lekowo)

II miejsce – Adam Urbaniak (SP Bierzwnica)

III miejsce – Oliwia Włodarczyk (SP Lekowo)

Nagrody wręczył Wójt Gminy Świdwin pan Kazimierz Lechocki i Sekretarz Gminy Świdwin pan Sebastian Basiejko. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie oraz opiekunom – pani Bożenie Nowak, panu Hubertowi Piekarskiemu oraz panu Markowi Tumanów za przygotowanie uczniów i opiekę. Dziękujemy funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie za czuwanie nad przebiegiem konkursu.

Zapraszamy wszystkich na etap powiatowy konkursu, który odbędzie się 5 maja w SP nr 1 w Świdwinie o godz. 10:00.