| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Gminny Konkurs Piosenki Polskiej Drukuj Email
poniedziałek, 14 listopada 2022 13:19

IMG 2455

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy Polska odzyskała niepodległość. W popołudniowych godzinach w czwartek 10 listopada, świętowano Odzyskanie Niepodległości w hali sportowej w Lekowie, gdzie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Polskiej pt. ,,Piosenka Patriotyczna’’. Po odśpiewaniu Hymnu Polski Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki przywitał wszystkich gości, uczestników konkursu oraz nauczycieli i rodziców. Szanowne Jury w składzie Pani Małgorzata Jawilak instruktor kulturalny, nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, wokalistka zespołu Ludowego ,,Dąbrowiacy’’, ,,Barwinok’’.

Pani Krystyna Wojdyło nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, instruktor wokalno- taneczny, wokalistka. Pani Anna Sołowiej terapeuta zajęciowy w ŚDS ,,Razem Łatwiej’’ w Klępczewie, animator teatralny. Pan Jacek Sołowiej terapeuta zajęciowy w ŚDS ,,Razem Łatwiej’’ w Klępczewie animator teatralny, w poszczególnych kategoriach wiekowych przyznali następujące miejsca:

Kategoria Przedszkola:

I Miejsce -,,Zespół,,Jagódki’’ z PSP w Bierzwnicy.

Kategoria Soliści Przedszkola:

I Miejsce - Pola Kasprzak z PSP w Bierzwnicy.

II Miejsce - Julia Szewczyk z Klubu Seniora w Cieszeniewie.

II Miejsce -Pola Machnio ze świetlicy w Ząbrowie.

Kategoria Zespoły kl. 1-3

I Miejsce - Cool Kids- z PSP w Bierzwnicy.

II Miejsce - ,,Stokrotki’’ z PSP w Oparznie.

II Miejsce - ,,Tropiciele z III klasy’’- z PSP Lekowo.

III Miejsce - ,,Trio rodzinne’’ z Klubu seniora z Krosina.

Kategoria soliści klasy 1-3

I Miejsce - Hanna Wypych z PSP Lekowo.

II Miejsce - Hanna Ożarek z PSP Lekowo.

III Miejsce - Nina Jachewicz z PSP w Oparznie.

Kategoria Zespoły klasy IV-VIII.

I Miejsce - ,,Jagody’’ z PSP w Bierzwnicy.

II Miejsce - Michalina Tabaszewska i Oliwia Gryzel z PSP w Oparznie.

III Miejsce- Julia i Oliwier z PSP w Oparznie.

Kategoria soliści kl. IV-VIII

I Miejsce -Zofia Bożekz PSP Lekowo.

I miejsce -Michalina Połowin ze świetlicy w Starym Przybysławiu.

II Miejsce- Lena Kolasińska z Klubu Seniora w Cieszeniewie.

II Miejsce-Kinga Pugacz z PSP w Bierzwnicy.

II Miejsca-Małgorzata Polańska z PSP w Oparznie.

III Miejsce-Maja Bożek z PSP w Oparznie.

III Miejsce- Ekiza Kaszuba z PSP Lekowo.

III Miejsce-Milena Szczurko z PSP Lekowo.

Nagrody i poczęstunek ufundowała Gmina Świdwin. Podziękowania kierujemy do dyrektor Pani Danuty Bywalec z PSP w Lekowie za pomoc w przygotowaniach do konkursu oraz podziękowania dla pracowników hali w Lekowie a także podziękowania dla opiekun Kluby Seniora w Cieszeniewie Pani Monki Dadacz za pomoc w przygotowaniach dekoracji.