| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Walka z wykluczeniem cyfrowym w Gminie Świdwin Drukuj Email
czwartek, 25 sierpnia 2022 10:47

IMG 0636

Walka z wykluczeniem cyfrowym w Gminie Świdwin. Komputery dla dzieci byłych pracowników PGR.

Z programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata2014-2020 Osi Piorytetowej V Rozwój cyfrowy JTS oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia REACT-EU ,,Wsparcie rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym- Granty PPGR, 230 zestawów komputerowych z dostępem do Internetu trafiło do rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych w Gminie Świdwin. Jest to wsparcie z rządowego programu Polska Cyfrowa, którego celem jest przeciwdziałanie informatycznemu wykluczeniu. W hali sportowej w Lekowie w Gminie Świdwin 23 sierpnia br, Poseł na Sejm Czesław Hoc, Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz Wójt Gminy Świdwin wręczyli laptopy dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR.

Sprzęt został wydany osobom, które złożyły kompletny wniosek wraz z kompletem załączników między innymi, potwierdzeniem zatrudnienia członka rodziny w Państwowych Gospodarstw Rolnych. Na miejscu zostały podpisane umowy darowizny na osoby wskazane we wniosku, który był złożony w Urzędzie Gminy.

Wykluczenie cyfrowe - często uniemożliwiające naukę i rozwój na terenach wiejskich, wreszcie zostanie wyeliminowane. W sumie do mieszkańców gminy Świdwin trafiło 230 sztuk sprzętu komputerowego o wartości prawie 600 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z programu Polska Cyfrowa, z puli dedykowanej rodzinom byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Cieszymy się że Rząd Prawa i Sprawiedliwości uruchomił program, który ma na celu wyrównywać szansę między dużymi miastami a małymi miejscowościami, bo każdy uczeń ma prawo do równego startu – dodał Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki