| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

Trzecia edycjia Rządowego Funduszu Polski Ład Drukuj Email
poniedziałek, 18 lipca 2022 13:36

logo

Wyniki trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (Edycja trzecia – PGR).

Jest nam niezmiernie miło poinformować , że Gmina Świdwin uzyskała dofinansowanie w wysokości 4.753.000,00 PLN w ramach III edycji Rządowego Program Inwestycji Strategicznych, który był skierowany do gmin i powiatów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Dzięki rządowemu dofinansowaniu Gmina Świdwin zrealizuje przedsięwzięcie pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w m. Przymiarki, Krosino, Świdwinek i Stary Przybysław, Gmina Świdwin - etap I.” Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie 98 procent wartości inwestycji. Realizacja przedsięwzięcia przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje ponad 30 obszarów gospodarki, w tym m.in.: inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

293775207 420005713478229 8792264802762505474 n