| aktualności | inwestycje | gospodarka odpadami | archiwum | kontakt | mapa stronyMapaGminy maly

herb
header

POMOC HUMANITARNA #POMAGAM UKRAINIE Drukuj Email
niedziela, 01 maja 2022 00:00

 15153

POMOC HUMANITARNA #POMAGAM UKRAINIE

 

Wójt Gminy Świdwin prosi mieszkańców deklarujących chęć zapewnienia zakwaterowania uchodźcom z Ukrainy, o kontakt z Urzędem Gminy z Panią Agnieszką Czupryniak, pod numerem telefonu +48664176058 lub sekretariat Urzędu Gminy Świdwin +48943652015. Każdy podmiot, w szczególności osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo domowe, która zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną będzie mogła otrzymać świadczenie do 40 zł dziennie na osobę.

 GMINA ŚWIDWIN POMAGAMUKRAINIE

Informacja 1

 

informacja20220316

informacja20220316 2

 

 

System rejestracji uchodźców z Ukrainy Система реєстрації біженців з України

Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie w języku rosyjskim

Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie w języku ukraińskim

KLAUZULA RODO PO POLSKU_ REJESTR PESEL + REJESTR OBYW. UKRAINY

KLAUZULA RODO PO UKRAIŃSKU_REJESTR PESEL + REJESTR OBYW. UKRAINY

 Wniosek w sprawie świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Świdwin. W celu uzyskania dodatkowych informacji lub weryfikacji poprawności składanego wniosku prosimy o zgłaszanie się do Pani Agnieszki Czupryniak, pokój nr 56a.

 

SZKOLNA AKCJA CHARYTATYWNA PT. „RAMIĘ W RAMIĘ Z UKRAINĄ"

Homes for Ukraine sponsorship scheme

Програма «Дім для українців»

Immigration information for Ukrainians and their family members

Відомості про імміграцію для українців та їхніх родичів

Переклад українською мовою правил сортування відходів

 

kontosisg

 

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie informuje , że została uruchomiona nowa zakładka o nazwie Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy. Klikając w tą zakładkę można przejść na stronę https://swidwin.praca.gov.pl/pomocdlaukrainy

Zakładka zawiera trzy bloki informacyjne :

•         rynek pracy w Polsce,

•         pomoc w innych obszarach,

•         rynek pracy w Unii Europejskiej.

Zakładka będzie na bieżąco aktualizowana i jest dostępna również w wersji językowej ukraińskiej.

 

Punkty recepcyjne / Прийомні пункти

Zachodniopomorskie

Punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy w tymczasowym zakwaterowaniu

ul. Al. Piastów 40A, Szczecin  

tel. 696 03 11 80

Приймальний пункт для біженців з України

вул. П'ястів, 40А в Щецині

+48 696 03 11 80

W punkcie recepcyjnym:

  • otrzymasz więcej informacji na temat pobytu w Polsce,
  • zapewnimy Ci tymczasowe zakwaterowanie w Polsce,
  • otrzymasz ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.

 

Powiat Świdwiński ogłasza zbiórkę sprzętu medycznego dla mieszkańców Ukrainy.

ulotka zielona linia Ukraina

Ulotka ZL 2022 ukr po polsku 1

ulotka zielona linia Ukraina 2

Ulotka ZL 2022 ukr po polsku 2

 

transport

 

 

 

Gmina Świdwin informuje że miejscem prowadzenia zbiórek mających na celu pomoc obywatelom Ukrainy są świetlice wiejskie w miejscowościach :Stary Przybysław, Oparzno, Łąkowo, Rusinowo, Ząbrowo, Klępczewo, Bełtno, Lekowo, Sława, Smardzko, Kluczkowo oraz Kluby Seniora w Krosinie, Rogalinie i Cieszeniewie.

Lista najbardziej potrzebnych produktów ( nowych) :

  1. Koce zwykle i termiczne
  2. Śpiwory
  3. Materace
  4. Agregaty
  5. Baterie/pawerbanki


Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie ua.gov.pl.

 

Starostwo Powiatowe w Koszalinie utworzyło magazyn pomocy humanitarnej w Powiecie w obiekcie Powiatowego Zarządu Dróg w Koszalinie adres Manowo, ul. Cisowa 21, 76-015 Manowo, osoba - odpowiedzialna z ramienia PZD Pani Izabela Justka kontakt: godz.7-15 tel. 94 342 44 85, po godz. 15 tel. 728 549 255.

 

Lista radców prawnych OIRP w Koszalinie - Pomoc prawna pro bono dla obywateli Ukrainy

Informacja prawna wersja po polsku

Informacja prawna wersja po rosyjsku

Informacja prawna wersja po ukraińsku

Informacje prawne wersja po angielsku